Přehnané sebevědomí neboduje

Sebedůvěra neznamená rozhodně totéž, co termín přehnané sebevědomí. Opravdová žena, která se chce pokusit zaujmout něčí pozornost, opravdu nemá zapotřebí dokazovat svou sebedůvěru okázalým sebevědomím. A to zdaleka neplatí pouze pro vztahy jako takové.
Představte si pracovní pohovor, který vede úspěšný muž. Do místnosti nakráčí žena, která dle jejich vlastních tvrzení, na které se jí navíc zatím nikdo nevyptával, všude byla, všechno ví, všechno zná a od všeho má klíče. Myslíte, že opravdový a úspěšný muž ocení tyto kvality? Ne! Přijme takovouto ženu za svou podřízenou a bude ji chtít mít ve svém týmu? Také ne. Proč by ji tedy chtěl do vztahu?

Na příkladu pokračujme

přehnaně sebevědomá ženaMuž, který je svým pánem, ať už v práci, či v osobním životě, nebude ztrácet příliš zbytečného času s ženou, jejíž sebevědomí je vyumělkované, nepodložené a navíc přespříliš vysoké. Přiznejme si, že takovéto extrémy žen, ale i mužů, jsou otravné. Nikoho opravdu neohromíte vlastní domněnkou, že jste tou nejlepší bytostí pod sluncem. Pokud to navíc zaznívá jen z úst samotné osoby, pak je něco opravdu špatně. Lidé s přehnaným sebevědomím však většinou pro velkou spoustu sebe, nevidí a neslyší druhé.

Mlčeti zlato

V neposlední řadě je střet s takovouto ženou snad horší, než s takovýmto mužem. Muž se nad svůj neúspěch povznese a považuje druhou stranu automatickou za hloupou, nebo přinejmenším za nenormální. Ale žena s přehnaným sebevědomím? Je ve většině případů mstivá. Musí všem okolo dokázat, což navíc bývá velmi početné a cílené solidární publikum ne tolik průbojných povah, že muž, kterým byla např. odmítnuta, neví, o co přichází. A tak taková žena přidá na pronikavosti svého hlasu a nezapomene na takovém muži nechat nit suchou.

Koho vytrestá?

Samozřejmě, že jedině sebe. Jak už bylo řečeno, úspěšný a charakterní muž tyto nevydařené a prázdné pokusy, nechává absolutně za sebou. Maximálně se podiví, nad ztrátou soudností konkrétní ženy.