Nebuďte součástí davu

Dnes je bohužel velkým trendem být součástí šedého davu. A to nemluvíme ani v nejmenším o politice, nebo o průbojné a důsledné schopnosti vyjádření vlastních názorů. Stačí, když se rozhlédnete po ulici. Kolik žen má diametrálně odlišný styl oblékání? Stěží hrstka. Většinou jsou ženy k nerozeznání tak nějak stejné. Stejné džíny, podobné boty, totožné kabelky. Jak chcete u muže zabodovat, když budete k nerozeznání od své kamarádky?

nebudte součástí davu - pouliční dav lidi

Nebojte se projevit

Neřešte, co se nosí a co vůbec ne. Buďte svá. Co si pomyslí o vaší volbě ostatní? To vám přece může být úplně jedno. I vy si přeci o každém jednotlivci něco myslíte. Vždy si někdo o někom něco myslí. Komu se sešněrovaným stejnokrojem chcete zalíbit a zavděčit? Je příjemné, překonat svůj vlastní stud a zkusit si obléknout model, který jste na nikom neviděla. Čím častěji tuto situaci podstoupíte, tím více sebedůvěry budete nadále pociťovat. Odlišné oblékání, tedy pokud je chtěné, dobrovolné a nefalešné, velmi podtrhuje vaši osobitost, aniž byste si to hned uvědomovala. Platí to pro cokoliv. Líbí se vám boty, které se ale absolutně nenosí? A co. K vašemu šatníku a osobnosti se hodí? Vám se prostě líbí? Další důvod pro to, abyste je tedy nosila, nepotřebujete. Noste je.

Nesouhlas předkládejte s jemností

Dalším nešvarem je horlivé projevování nesouhlasu. Jak často se vám stává, že vám někdo podsouvá názor, který nesdílíte? Člověk, který nemá cit pro takt, vám většinou skáče do řeči, snaží se vás hlasitě přesvědčit o své pravdě a ani v nejmenším nehodlá přistoupit na vaše stanovisko. Kolikrát jste se chovali stejně? Má tohle pavlačové chování a hulákání velké šance na úspěch o muže, který má svou vysokou úroveň chování? Stoprocentně ne. Jak tedy zaujmout svým nesouhlasem a nic přitom nezkazit?

  • nechte druhou stranu domluvit
  • projevte respekt k názoru druhého
  • nezvyšujte hlasitost pokaždé, kdy trváte na svém
  • buďte lehce ústupná
  • nastiňte, že jste schopná názor změnit, když to uznáte za vhodné
  • své názory nikomu, a mužům už vůbec ne, nevnucujte
  • naslouchejte druhé straně a vyslechněte také důvody, díky kterým takový a takový názor zastává