Jak vycházet s mužem? Čtyři tipy pro šťastný vztah

Soužití s opačným pohlavím bývá mnohdy velkou výzvou. Pokud ale chcete pevný a dlouhodobý vztah, musíte tyto problémy překlenout. A my vám řekneme jak.

1) podporujte jeho nezávislost

Muž těžce nese, když se mu snažíte podsouvat řešení. Pánové totiž rádi hledají řešení problémů sami. A to nejen těch velkých, ale i menších. Podporujte tedy jeho svobodné rozhodování. Pokud vyloženě nestojí o radu, neudělujte mu ji. Připomínkami typu: „Dnes si vezmi čistou košili“, „měl bys požádat šéfa o zvýšení platu“ vašemu vztahu rozhodně nepomohou.

2) nezapomínejte na ocenění

Vyslechněte si jeho řešení, sny a vize. Nebojte se ho pochválit, byť jen za zájem o danou věc. Vyhněte se námitkám. Reagujte tak, abyste jeho představy nebořily. Na první pohled to může znít jako nevýhodné řešení, vězte však, že právě s tímto postupem dojdete opravdu daleko. Muž se bude více zajímat o to, co byste si vlastně přála a ochotněji přizná i vlastní chyby.

3) podle vašich představ

Jak jsme zmínili už na začátku článku, muži jsou předurčeni k řešení problémů. Určitě se vám už stalo, že jste se mu chtěla s něčím svěřit, a on místo pochopení přišel s řešením. Místo vět jako: „Ty mě vůbec nechápeš“, mu raději připomeňte, že nechcete slyšet řešení, ale že se chcete pouze svěřit. Pokud na to zapomene, řekněte mu to znovu. Jakmile to pochopí, porozumí vašim potřebám a poroste i jeho motivace vám pomoct.

4) únik od emocí

Muž potřebuje být čas od času sám. Přesněji řečeno bez ženských emocí. Proto tráví volno s kamarády v hospodě, po práci uniká do garáže nebo do virtuálních světů na počítači. Na vás je, abyste v sobě našly pochopení a přestaly vyšilovat. Naopak je dobré tuto jejich potřebu respektovat. Vyvarujte se výčitek a raději si stanovte pravidla, která zohlední jeho i vaše povinnosti.